• LUKS ŻELKI ŻELKOWO OTRZYMAŁ CERTYFIKAT ZIELONEJ GWIAZDKI POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOZNEJ

• 23.05.2022 11:13
      • Dzięki staraniom koordynatora oraz trenerów, po złożeniu wniosku i weryfikacji przez Polski Związek Piłki Nożnej, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo może pochwalić się przyznaniem dla klubu "Zielonej Gwiazdki" Certyfikacji PZPN.

Co to oznacza zielona gwiazdka PZPN?
        Certyfikacja Polskiego Związku Piłki Nożnej to znak, że dana szkółka spełnia szereg niezwykle istotnych z perspektywy rodzica kryteriów. Certyfikat jest potwierdzeniem jakości codziennej pracy trenerów, spełniania najwyższych standardów z zakresu szkolenia czy bezpieczeństwa. Szkółka jest monitorowana przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Udział w Programie Certyfikacji wiąże się z różnymi korzyściami dla uczestniczących w nim szkółek piłkarskich. Przede wszystkim mowa o korzyściach finansowych. Jak poinformował PZPN przewidziane jest dofinansowanie ze środków publicznych w wysokości do 10 000 zł na wynagrodzenia trenerów oraz dofinansowanie szkoleń i kursów dla nich. Oprócz tego, w akademiach, które dostaną się do Certyfikacji Grassroots, odbywać się będą bezpłatne wizyty edukacyjne realizowane przez doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych trenerów ze struktur PZPN oraz WZPN. Zapewnią one wsparcie i praktyczną edukację szkoleniowców. Organizowane będą jeszcze webinaria i szkolenia w zakresie zarządzania szkółką piłkarską. Plusem jest również możliwość korzystania przez mniejsze akademie z Systemu Zarządzania Szkółką Piłkarską.