• XV EDYCJA TURNIEJU TENISA W ŻELKOWIE

• 15.06.2022 08:09
      • Dnia 12 czerwca w sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelkowie odbyła się już XV edycja wojewódzkiego turnieju tenisa stołowego. Grano na sześciu stołach w trzech kategoriach, Amatorzy, Ligowcy i Płeć Piękna. Organizatorem imprezy był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo.
        W kategorii Pań zwyciężyła Magdalena Jasińska (Słupsk). Drugie miejsce zajęła Joanna Lipczyńska (Żelkowo). Trzecia była Katarzyna Pawłowska (Zagórzyca).
        Nagrody za wyróżniającą postawę trafiły do:
        Malwiny Brzoskowskiej (Kościerzyna).

W kategorii Amatorów zwyciężył Arkadiusz Różański (Ustka). Na drugim miejscu uplasował się Kamil Kasucho (Damnica).
        Trzecią lokatę wywalczył Rafał Jabłoński (Słupsk).
        Nagrody za wyróżniającą postawę trafiły do:
        Zbigniewa Pawłowskiego (Zagórzyca), Arkadiusza Brzoskowskiego (Kościerzyna), Arkadiusza Szewczyka (Słupsk).

W stawce Ligowców triumfował Jan Pawlicki (Barcino). Drugi był Czesław Popiel (Słupsk), a trzeci Paweł Muca (Pieszcz).
        Ponadto wyróżnienia trafiły do:
        Arkadiusza Ptaszkowskiego (Jezierzyce), Tomasza Pankiewicza (Słupsk), Ireneusza Brzoskowskiego (Kościerzyna).
        Zwycięscy w kategoriach Amatorów i Ligowców rywalizowali o puchar Prezesa LUKS „Żelki” Żelkowo. Po zaciętym pojedynku nagroda trafiła do Jana Pawlickiego, który w ostatnim czasie zdobył również tytuł Mistrza Polski w tenisie stołowym nauczycieli.

W zawodach udział wzięło 20 pingpongistów.
        Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Patronatem honorowym turniej objęli:
        Piotr Klecha - Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS
        Paweł Lisowski – Starosta Słupski