• XVI EDYCJA TURNIEJU TENISA W ŻELKOWIE

• 19.09.2022 09:43
      • Dnia 18 września w sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelkowie odbyła się już XVI edycja wojewódzkiego turnieju tenisa stołowego. Grano na sześciu stołach w trzech kategoriach, Amatorzy, Ligowcy i Grupa mieszana (Panie + młodzież). Organizatorem imprezy był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo.
        W kategorii Mieszanej zwyciężył Arkadiusz Brzoskowski (Kościerzyna). Drugie miejsce zajęła Joanna Lipczyńska (Żelkowo). Trzecia była Katarzyna Pawłowska (Zagórzyca).
        Nagroda za wyróżniającą postawę trafiła do:
        Konrada Wenty (Janowice).

W kategorii Amatorów zwyciężył Mariusz Wenta (Janowice). Na drugim miejscu uplasował się Zbigniew Świętochowski (Słupsk).
        Trzecią lokatę wywalczył Zbigniew Pawłowski (Zagórzyca).
        Nagrody za wyróżniającą postawę trafiły do:
        Arkadiusza Różańskiego (Ustka), Rafała Jabłońskiego (Słupsk), Arkadiusza Szewczyka (Runowo).

W stawce Ligowców triumfował Arkadiusz Ptaszkowski (Swołowo). Drugi był Czesław Popiel (Słupsk), a trzeci Szymon Żynda (Kościerzyna).
        Ponadto wyróżnienia trafiły do:
        Łukasza Garbino (Biesowice), Mateusza Mierskiego (Kościerzyna), Grzegorza Wesołowskiego (Słupsk).

Zwycięscy z każdej kategorii rywalizowali o puchar Prezesa LUKS „Żelki” Żelkowo. Po zaciętym pojedynku nagroda trafiła do Mariusza Wenty.

W zawodach udział wzięło 17 pingpongistów.
        Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Patronatem honorowym turniej objęli:
        Paweł Lisowski – Starosta Słupski
        Danuta May – Wójt Gminy Główczyce