• WYGRALIŚMY RAZEM 6328,32 ZŁ NA RZECZ WOŚP

• 01.02.2023 14:42
      • W ramach 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 29 stycznia w sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelkowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dzieci "Gramy z WOŚP" w kategorii wiekowej 2015/16. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród grających, jak i kibicujących.
        Sala sportowa w Żelkowie oraz pomieszczenia przyległe przepełnione były po brzegi, goszcząc blisko 150 osób chcących wspierać WOŚP.
        W trakcie trwania zawodów każdy mógł skorzystać z Wośpowego Kiermaszu Ciast, na którym czekało na wszystkich, aż 20 różnego rodzaju słodkich wypieków oraz kawa i herbata.
        Dodatkowych emocji przysporzyły licytacje wspaniałych fantów, w większości sportowych.
        Wśród licytowanych rzeczy znalazły się między innymi:
        • piłka siatkowa z autografem Izabeli Bełcik - wielokrotnej reprezentantki Polski, dwukrotnej Mistrzyni Europy w siatkówce,
        • rękawice bramkarskie Grzegorza Szamotulskiego opatrzone własnoręcznym podpisem wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej,
        • piłka siatkowa z autografem Marcina Prusa - wielokrotnego reprezentanta Polski w siatkówce,
        • oficjalna piłka nożna Mistrzostw Świata w Katarze,
        • wspaniałe gadżety przekazane przez Starostę Słupskiego Pana Pawła Lisowskiego,
        • oficjalna piłka Mistrzostw Europy w piłce nożnej z 2020 roku,
        • czajnik Firmy Philips,
        oraz wiele, wiele innych.
        Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali ten cudowny sprzęt na Wośpową licytację.
        W zawodach wystąpiło 6 drużyn:
        • MKS Jantar Ustka
        • KS Potęgowo
        • GAP Bruskowo Wielkie
        • Grasz Dwumiasto
        • LUKS "Żelki" Żelkowo biali
        • LUKS "Żelki" Żelkowo zieloni
        Graliśmy systemem każdy z każdym, 1x10 minut.  Łącznie odbyło się 15 spotkań. Podczas turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej, nie liczyły się bramki i zwycięstwa tylko dobra zabawa i uśmiech, a tego dnia każdy uczestnik był zwycięzcą.
        Każda drużyna otrzymała okolicznościowy puchar z serduszkiem Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy, a każdy zawodnik pamiątkowy medal.
        Wszystkim drużynom, trenerom oraz przybyłym gościom bardzo dziękujemy za wspólną zabawę w szczytnym celu, razem udało nam się uzbierać piękną kwotę 6328,32 zł. Każdy z nas pokazał swoje wielkie serce.
        Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pana Pawła Lisowskiego Starosty Słupskiego oraz Pani Danuty May Wójta Gminy Główczyce za objęcie turnieju swoim patronatem i ufundowanie wspaniałych nagród dla dzieci.
        Ukryć się nie da, że nie byłoby tego wspaniałego wydarzenia bez ogromnej pomocy kilkudziesięciu wspaniałych wolontariuszy, którzy pomogli przygotować salę, upiekli przepyszne ciasta i babeczki, dbali o bezpieczeństwo podczas zawodów, prowadzili kiermasz ciast oraz licytację, a na koniec wszystko pięknie posprzątali.
        Byli to niezawodni- cudowni rodzice naszych podopiecznych oraz przyjaciele naszego klubu. Powiedzieć, że jesteście wielcy to jak nic nie powiedzieć. Jeszcze raz pięknie dziękujemy.
        Organizator: LUKS "Żelki" Żelkowo