• WIELKIE ŚWIĘTO TENISA STOŁOWEGO W ŻELKOWIE

• 21.03.2023 14:44
      • W niedzielę 12 marca sala sportowa w Żelkowie już po raz dwudziesty zamieniła się w arenę tenisowych zmagań, a to wszystko za sprawą XX Jubileuszowej Edycji Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanego przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo.
        Każda edycja przyciągała rzeszę pasjonatów tenisa stołowego, zarówno tych występujących w rozgrywkach ligowych jak i tych grających rekreacyjnie. Nasz turniej rozwijał się wraz z uczestnikami, to oni wyznaczali nam kierunki zmian. Dodatkowo od samego początku mimo rywalizacji sportowej turniej prowadzony jest w bardzo przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Nie mogło tego również zabraknąć podczas XX edycji, która przyciągnęła wiele nowych postaci zamiłowanych grą w ping ponga, z różnych zakątków województwa pomorskiego.
        Rywalizacja toczyła się na sześciu stołach w trzech kategoriach Amatorzy, Ligowcy i Juniorzy.

W kategorii Juniorów zwyciężył Jarosław Rup. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska. Trzeci był Bartłomiej Augustyn.
        Nagrody za wyróżniającą postawę trafiły do:
        Konstantego Sopoćko, Konrada Wenty i Błażeja Mantecefela

W kategorii Amatorów zwyciężył Mariusz Wenta. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Jasińska.
        Trzecią lokatę wywalczył Zbigniew Pawłowski.
        Nagrody za wyróżniającą postawę trafiły do:
        Zbigniewa Świętochowskiego, Joanny Lipczyńskiej i Marka Laskowskiego.

W stawce Ligowców triumfował Arkadiusz Ptaszkowski. Drugi był Tomasz Pankiewicz, a trzeci Adam Kubacki.
        Ponadto wyróżnienie trafiły do:
        Grzegorza Wesołowskiego i Zdzisław Kwaśniak.

Zwycięzcy poprzedniej edycji przystąpili do meczu o puchar Prezesa Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo, który po zaciętym pojedynku ostatecznie trafił do Mariusz Wenta.
        W zawodach udział wzięło 25 pingpongistów.
        Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Patronatem honorowym turniej objęli:
        Paweł Lisowski – Starosta Słupski
        Danuta May – Wójt Gminy Główczyce