• II MIEJSCE PIŁKAREK Z ŻELKOWA W ETAPIE WOJEÓWDZKIM

• 09.05.2023 21:05
      • W dniu wczorajszym drużyna dziewcząt z Żelkowa wybrała się do Dębnicy (powiat człuchowski), by wziąć udział w Półfinale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w roczniku 2010 i młodsze.
        Zawody rozgrywane były na boisku Orlik, czas gry 2 x 10 minut. Mając na uwadze fakt, że nasz zespół składał się w większości z młodszych dziewczynek urodzonych w roku 2011 i 2012, sam awans do etapu wojewódzkiego był dla nas wielkim osiągnięciem.
        Do zawodów dziewczynki przystąpiły niesamowicie zmotywowane, w pierwszym meczu pokonując zespół ze Szkoły Podstawowej w Polnicy 6:0. O awans do Finału Wojewódzkiego przyszło nam rywalizować ze Szkoła Podstawową w Tuchomiu.
        Dziewczynki z Żelkowa od pierwszych minut starały się wywierać presję na przeciwniczkach, niestety był to mecz, w którym bardzo widoczna była różnica fizyczna między zespołami, na korzyść dziewcząt z Tuchomia.
        Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Tuchomia 3:0. Piłkarkom z Żelkowa należą się ogromne brawa za zajęcie II miejsca i godne reprezentowanie Powiatu Słupskiego, Gminy Główczyce i szkoły w Żelkowie w zawodach rangi wojewódzkiej.
        Gratulujemy!

Skład: