• XXIII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

• 30.07.2023 13:44
      • W niedzielę 11 czerwca sala sportowa w Żelkowie po raz kolejny gościła w swoich murach tenisistów z różnych zakątków województwa pomorskiego, którzy przybyli do Żelkowa, by wziąć udział w już XXIII Edycji Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanego przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo.
        Z każda kolejną edycją zainteresowanie udziałem w turnieju jest coraz większe, co świadczy tylko o tym, że zawody rozgrywane w Żelkowie mają już swoją renomę w świecie sportu.
        Także tym razem nasza sala przepełniona była pasjonatami tenisa stołowego, którzy rywalizowali na sześciu stołach z podziałem na trzy kategorie: Amatorzy, Ligowcy i Młodzież.
        W zawodach udział wzięło 22 pingpongistów.

W kategorii Juniorów zwyciężył Bartłomiej Augustyn. Drugie miejsce zajął Jarosław Rup. Trzecia była Katarzyna Pawłowska.
        Nagrody za wyróżniającą postawę trafiły do:
        Konrada Wenty, Jakuba Keila i Aleksandra Daszkiewicza.

W kategorii Amatorów zwyciężył Mariusz Wenta. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Jasińska.
        Trzecią lokatę wywalczył Piotr Brzozowski.
        Nagrody za wyróżniającą postawę trafiły do:
        Sebastiana Stępnia, Aleksandra Voloshko i Arkadiusza Szewczyka.

W stawce Ligowców triumfował Czesław Popiel. Drugi był Arkadiusz Ptaszkowski, a trzeci Michał Ruciński.
        Ponadto wyróżnienie trafiły do:
        Grzegorza Wesołowskiego, Zbigniewa Pawłowskiego i Dariusza Antoniuka.

Zwycięzcy XXII i XXIII edycji turnieju przystąpili do meczu o puchar Prezesa Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo, w obu pojedynkach ostatecznie triumfował Czesław Popiel.
        Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Patronatem honorowym turniej objęli:
        Danuta May – Wójt Gminy Główczyce
        Piotr Klecha - Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS