• TENISOWE ZMAGANIA NA SALI W ŻELKOWIE

• 24.09.2023 14:11
      • Z przyjemnością relacjonujemy wydarzenia z XXIV Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 17 września 2023 roku na sali sportowej w Żelkowie. Organizatorem tego prestiżowego  już wydarzenia był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo. Turniej zgromadził 23 utalentowanych pingpongistów, rywalizujących w trzech kategoriach: amatorzy, ligowcy i młodzież.

Sala sportowa w Żelkowie jest doskonałym miejscem do przeprowadzenia turnieju, oferując uczestnikom i widzom odpowiednie warunki i atmosferę do rywalizacji i wsparcia swoich ulubionych graczy.

W trakcie zawodów grano na aż  6 stołach, co stworzyło możliwość rozgrywania wielu emocjonujących meczów jednocześnie. Wszyscy uczestnicy pokazali swoje umiejętności, dając z siebie wszystko na każdym etapie rywalizacji. Walka była zacięta, a emocji nie brakowało.
        Po emocjonujących meczach i zaciętej rywalizacji zwycięzcy zostali wyłonieni:

W kategorii Juniorów zwyciężył Jarosław Rup. Drugie miejsce zajął Konrad Wenta. Trzeci był Bartłomiej Augustyn.
        Nagroda za wyróżniającą postawę trafiła do Patryka Olesiaka.

W kategorii Amatorów zwyciężył Mariusz Wenta. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Brzozowski.
        Trzecią lokatę wywalczył Zbigniew Świętochowski.
        Nagrody za wyróżniającą postawę trafiły do:
        Sebastiana Stępnia, Andrzeja Bubkowskiego i Piotra Demedziaka.

W stawce Ligowców triumfował Grzegorz Wesołowski. Drugi był Czesław Popiel, a trzeci Arkadiusz Ptaszkowski.
        Ponadto wyróżnienie trafiły do:
        Jacka Gazdy, Zbigniewa Pawłowskiego, Dariusza Antoniuka i Michała Rucińskiego.

Warto podkreślić, że turniej tenisa stołowego to nie tylko rywalizacja, ale również okazja do integrowania społeczności sportowej oraz propagowania zdrowego trybu życia. Turniej ten dał szansę młodym talentom i doświadczonym graczom na pokazanie swoich umiejętności i nawiązanie nowych znajomości.

Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Patronatem honorowym turniej objęli:
        Danuta May – Wójt Gminy Główczyce
        Piotr Klecha - Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS