• WYGRALIŚMY RAZEM 10 210,05 ZŁ NA RZECZ  WOŚP
      • WYGRALIŚMY RAZEM 10 210,05 ZŁ NA RZECZ WOŚP

• 31.01.2024 00:02
      • W ramach 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 28 stycznia w sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelkowie odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej dzieci "Gramy z WOŚP" w kategorii wiekowej 2015/16. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród grających, jak i kibicujących.
        Sala sportowa w Żelkowie oraz pomieszczenia przyległe przepełnione były po brzegi, goszcząc blisko 150 osób chcących wspierać WOŚP.
        W trakcie trwania zawodów każdy mógł skorzystać z Wośpowego Kiermaszu Ciast, na którym czekało na wszystkich, mnóstwo różnego rodzaju słodkich wypieków oraz kawa i herbata.
        Dodatkowych emocji przysporzyły licytacje wspaniałych fantów, w większości sportowych.
        Wśród nich znalazły się unikalne przedmioty, takie jak piłki z autografami znanych Polskich sportowców, czapki z daszkiem 32 Finału WOŚP. Wartościowe vouchery, profesjonalne mierniki prądu, drzewka szczęścia - to tylko niektóre z przedmiotów, które trafiły pod młotek licytacyjny.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali ten cudowne rzeczy na Wośpową licytację.
        W zawodach wystąpiło 7 drużyn:
        MKS Jantar Ustka
        KS Potęgowo
        UKS Sparta Sycewice
        Grasz Dwumiasto
        Młode Orły Łeba
        Bałtyk Ustka
        LUKS "Żelki" Żelkowo

Graliśmy systemem każdy z każdym, 1x10 minut. Łącznie odbyło się 21 spotkań. Podczas turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej, nie liczyły się bramki i zwycięstwa tylko dobra zabawa i uśmiech, a tego dnia każdy uczestnik był zwycięzcą.
        Każdy zespół z rąk Pana Rafała Teterki Zastępcy Wójta Gminy Główczyce, Pani Joanny Lipczyńskiej Sekretarz Gminy Główczyce oraz Pani Zofii Bartkowiak Dyrektora szkoły w Żelkowie otrzymał piękny okolicznościowy puchar, natomiast każdy zawodnik wyjątkowy medal.
        Wszystkim drużynom, trenerom oraz przybyłym gościom bardzo dziękujemy za wspólną zabawę w szczytnym celu, razem udało nam się uzbierać piękną kwotę 10 210,05 zł. Każdy z nas pokazał swoje wielkie serce.
        Ukryć się nie da, że nie byłoby tego wspaniałego wydarzenia bez ogromnej pomocy kilkudziesięciu wspaniałych wolontariuszy, którzy pomogli przygotować salę, upiekli przepyszne ciasta i babeczki, dbali o bezpieczeństwo podczas zawodów, prowadzili kiermasz ciast oraz licytację, a na koniec wszystko pięknie posprzątali.
        Byli to niezawodni- rodzice naszych podopiecznych, przyjaciele naszego klubu, uczniowie oraz nauczyciele ze szkoły w Żelkowie, nasi trenerzy i członkowie zarządu. Powiedzieć, że jesteście wielcy to jak nic nie powiedzieć.
        Jeszcze raz pięknie dziękujemy
        .