• ZAPRASZAMY

• 30.03.2024 22:05

• Dnia 14 kwietnia 2024 roku Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo przy ZSP w Żelkowie organizuje XXVIII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego.
          Do rywalizacji zapraszamy zawodników amatorsko uprawiających tenis stołowy, jak również zawodników uczestniczących w rozgrywkach ligowych. Podczas zawodów prowadzona będzie klasyfikacja w 4 grupach: amatorzy, ligowcy, juniorzy oraz płeć piękna.
          System rozgrywek uzależniony będzie od liczby graczy. Organizator zastrzega sobie prawo rozstawienia pingpongistów. Każdy z trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach otrzyma dyplom i puchar.
          Zwycięscy w poszczególnych kategorii zagrają o puchar prezesa LUKS "Żelki" Żelkowo.
          Wpisowe - 15zł
          Kontakt - 508229512
          Turniej rozpoczyna się o godzinie 12:00 w sali sportowej przy ZSP Żelkowo.
          Organizator: Stefan Terefeńko - koordynator sekcji tenisa stołowego przy Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym "Żelki" Żelkowo.
        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŻELEK

• 30.03.2024 22:01
        • Mają różne kolory i kształty, a także smaki. Łączy je jedno – rzesze fanów na całym świecie – zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.
          28 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Żelek. Trudno się im oprzeć, ale trzeba jeść je z umiarem. Swoje święto dziś obchodzi klub pełen słodkich Żelków - Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo.
        • ZNAKOMITY START W ROZGRYWKACH EKIPY Z ŻELKOWA

• 30.03.2024 21:58
        • Dnia 24 marca, najstarsza drużyna "Żelków" rozegrała mecz inaugurujący rundę wiosenną Słupskiej Ligi Okręgowej Juniora D1. Atmosfera na własnym boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelkowie była niesamowita, gdy podejmowaliśmy ekipę Wybrzeża Objazda.
          Mecz ten zakończyliśmy triumfem wynikiem 4:1, co pozwoliło nam zdobyć komplet 3 punktów! Do przerwy mieliśmy remis 1:1, ale nasza determinacja i zaangażowanie przyniosły efekty w drugiej połowie. Bramki dla "Żelków" zdobyli Oliwier Pieniak, Eryk Salomon dwukrotnie oraz Sebastian Graczyk.
          Chcielibyśmy również podziękować naszym wspaniałym kibicom za liczny i głośny doping! Wasze wsparcie naprawdę dodaje nam skrzydeł i motywuje do jeszcze lepszych występów!
           Skład naszej drużyny:
          Olivier Salomon
          Oliwier Pieniak
          Eryk Salomon
          Alan Słomski
          Illia Bilonoh
          Jakub Urabński
          Emilia Kuras
          Sebastian Graczyk
          Stanisław Jachym
          Hubert Jarczyński
          Jakub Sienkiewicz
          Ksawery Juśkiewicz
          Stanisław Ratyński
          Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to spotkanie oraz gratulujemy naszym zawodnikom i trenerom Maciejowi Stolarskiemu i Arkadiuszowi Wasielewskiemu za świetny start w rundzie wiosennej!
        • OTWP - Młodzież Zapobiega Pożarom

• 30.03.2024 21:55
        • Dnia 23 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach miało miejsce wydarzenie niezwykle ważne dla lokalnej społeczności – gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Inicjatywę zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Główczycach, zaciekle walczącą o poprawę świadomości pożarowej wśród młodych ludzi.
          Szkołę z Żelkowa reprezentowali Nina Gryglewicz, Dawid Kowalski i Lena Ściubeł z klasy V, aktywnie uczestniczący w zajęciach Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przy LUKS "Żelki" Żelkowo. Pierwsza część turnieju polegała na rozwiązaniu testu wiedzy, po czym najlepsi uczestnicy stanęli przed zadaniem odpowiadania na pytania otwarte.
          Ogromną radość przyniosły nam wyniki tego konkursu, gdyż Nina Gryglewicz zdobyła II miejsce, a tuż za nią, na III pozycji, znalazła się Lena Ściubeł. Ich sukces nie tylko przynosi dumę dla szkoły, ale również podkreśla wagę edukacji pożarowej i zaangażowania młodzieży w ten istotny obszar.
          Gratulujemy naszym uczniom nie tylko osiągnięcia dobrych wyników, ale także zaangażowania i świadomości, jaką przynoszą do życia codziennego. Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach za zorganizowanie tego konkursu, który przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa naszej społeczności.
        • Relacja z XXVII Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego!

• 30.03.2024 21:49
        • Wspaniała atmosfera sportowej rywalizacji ogarnęła salę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelkowie w dniu 17 marca, gdyż właśnie wtedy miało miejsce jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sportowych - XXVII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego!
          Do zmagań stanęło imponujące grono 32 tenisistów i tenisistek, którzy podzieleni zostali na trzy kategorie: amatorów, ligowców oraz juniorów. Na 6 stołach, pełnych emocji i pasji, rozegrane zostały pojedynki, które wzbudziły zachwyt wśród obserwatorów.
          Ostateczna klasyfikacja turnieju prezentuje się następująco:
           Kategoria Amatorów:
          I miejsce: Mariusz Wenta
          II miejsce: Stanisław Syldatk
          III miejsce: Piotr Brzozowski
           Kategoria Ligowców:
          I miejsce: Michał Brieger
          II miejsce: Jan Pawlicki
          III miejsce: Arkadiusz Ptaszkowski
           Kategoria Juniorów:
          I miejsce: Bartłomiej Augustyn
          II miejsce: Jarosław Rup
          III miejsce: Adam Kaczyński
          Organizatorem tego wspaniałego wydarzenia był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki Żelkowo", a pieczę nad przebiegiem zawodów pełnił pan Stefan Terefeńko - koordynator sekcji tenisa stołowego. Turniej przebiegł w niesamowitej atmosferze fair play i sportowej rywalizacji.
          Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy oraz zwycięzcom za zasłużone triumfy!
          Nie możemy się już doczekać kolejnej edycji, która zapewne będzie równie ekscytująca i pełna pasji!