• OTWP - Młodzież Zapobiega Pożarom

• 30.03.2024 21:55
      • Dnia 23 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach miało miejsce wydarzenie niezwykle ważne dla lokalnej społeczności – gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Inicjatywę zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Główczycach, zaciekle walczącą o poprawę świadomości pożarowej wśród młodych ludzi.
        Szkołę z Żelkowa reprezentowali Nina Gryglewicz, Dawid Kowalski i Lena Ściubeł z klasy V, aktywnie uczestniczący w zajęciach Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przy LUKS "Żelki" Żelkowo. Pierwsza część turnieju polegała na rozwiązaniu testu wiedzy, po czym najlepsi uczestnicy stanęli przed zadaniem odpowiadania na pytania otwarte.
        Ogromną radość przyniosły nam wyniki tego konkursu, gdyż Nina Gryglewicz zdobyła II miejsce, a tuż za nią, na III pozycji, znalazła się Lena Ściubeł. Ich sukces nie tylko przynosi dumę dla szkoły, ale również podkreśla wagę edukacji pożarowej i zaangażowania młodzieży w ten istotny obszar.
        Gratulujemy naszym uczniom nie tylko osiągnięcia dobrych wyników, ale także zaangażowania i świadomości, jaką przynoszą do życia codziennego. Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach za zorganizowanie tego konkursu, który przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa naszej społeczności.