• Główne działania szkoły  w roku szkolnym 2016/2017

Imprezy i uroczystości szkolne

• Uroczystość upamiętniająca Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
        • Jasełka dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Główczyce oraz dla społeczności szkolnej
        • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego
        • Dzień Europejski
        • Andrzejki, Mikołajki szkolne
        • Pierwszy Dzień Wiosny – warsztaty mydlarskie
        • Festyn rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka (ucz. kl. I-III oraz „0”przygotowali występ);

- Podsumowanie projektu edukacyjnego klasy II gimnazjum: „Nasza Ziemia. Nasz dom”

Edukacja kulturalna

• Wyjazd do Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku na koncert
        •  pt. „Z orkiestrą na Ty” (kl. I-III oraz „0”)
        • Szkoła prowadzi cykl wyjazdów do Multikina w Słupsku na wszystkich etapach edukacyjnych

Występ cyrkowy – Cyrk O’bimboland

Wycieczki, wyjazdy, imprezy turystyczno – rekreacyjne

• Wycieczka szkolna: Warszawa, Kazimierz Dolny, Lublin (kl.Gim.i kl.VI)
        • Wycieczka do Gdyni: Centrum Nauki Experyment, Akwarium Gdyńskie, Skwer Kościuszki (kl.IV-V)
        • Wycieczka do Torunia (kl. II-III)
        • Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku (I,0)
        • Wyjazd do Rowów na zajęcia ekologiczno-rekreacyjne na plaży (kl.IV-VI i Gim.)

Inne działania na rzecz edukacji i wychowania

• Wyjazd na „Żywą lekcję historii” do Główczyc (kl. VI i Gim.)
        • Udział w XXV Finale WOŚP (Gim.)
        • Akcja na rzecz schroniska zwierząt w Słupsku

Preorientacja zawodowa:

• Warsztaty z doradcą zawodowym PPP w Słupsku
        • Udział w targach edukacyjnych w Główczycach, prezentacje szkół ponadgimnazjalanych

Działania szkoły w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki

• Cykl zajęć psychoedukacyjnych prowadzonych przez specjalistów PPP w Słupsku na temat emocji, komunikacji, przeciwdziałania zagrożeniom i zachowaniom niepożądanym (kl. IV-VI)
        • Spektakle teatralne:

- pt. „Twoje nowe jutro” – profilaktyka uzależnień (kl. I- V)

- pt.”O jeden krok za daleko” – przemoc, agresja, cyberprzemoc, relacje rówieśnicze

(kl. VI i Gim.)

• Spotkanie z przedstawicielem KRUS, prelekcja „Zagrożenia w gospodarstwach rolnych” (kl. IV-VI)

Inne działania na rzecz edukacji i wychowania:

• Udział w projekcie edukacyjnym „Zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół z terenu Gminy Główczyce” – projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (kl.I-III oraz II-III Gim.

- dodatkowe lekcje z j. ang.(kl. I-III), z matematyki i geografii (Gim.)

-  Zajęcia tematyczne z edukatorami  SPN, obóz językowy

-  wycieczka na zajęcia do placówek edukacyjnych w Gdyni

• Udział w projekcie eduk. „Lepsza szkoła” organizowanym przez GWO (kl. IV-VI i Gim.)