• Główne działania szkoły  w roku szkolnym 2017/2018

Imprezy i uroczystości szkolne

• Akademia szkolna z okazji Święta Niepodległości - 11 Listopada (kl.VI)
        • Ku Niepodległej udział w żywej lekcji historii
        • Szkolny Konkurs Piosenki i Poezji Patriotycznej (kl. I-VII oraz II-III gim.)
        • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (kl. IV)                                                                 Impreza środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka (kl.0-III)                                                 Festyn rodzinny z akademią z okazji Dnia Matki  (kl. 0-III) z udziałem uczniów klas starszych
        • Dzień Europejski  -  impreza kulturalna pod hasłem:

-  Kultura krajów Europy (kl. V-VII     oraz II-III Gim.)

-  Dzień Świętego Patryka (kl. I-IV)

Edukacja kulturalna

• Wyjazd do Teatru Lalki „Tęcza” – „Masza i niedźwiedź” („0”)
        • Wyjazdy do kina:
        • - „Gnomeo i Julia”  (kl. IV-VI)                                                                                                                                                - „Cudowny chłopiec” (kl. VII oraz II-III Gim.)

Inne działania na rzecz edukacji i wychowania

• Wyjazd do Wodociągów w Słupsku na zaj.eduk. na temat ochrony wód; zwiedzanie obiektu oczyszczalni ścieków (kl. VII oraz II-III Gim.)
        • Wycieczka do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku na zaj. eduk. „Szkoła nawigatorów” (kl. VII oraz II-III Gim)

– wyjazdy w ramach projektu unijnego „Zajęcia dodatkowe dla uczniów z Gminy Główczyce

• Wycieczka do Gdańska – „Muzeum II wojny światowej”; zajęcia edukacyjne i zwiedzanie ekspozycji (kl.VI-VII oraz II-III gim)
        • Wyjazd na warsztaty edukacyjne do siedziby SPN (kl. IV i VI)
        • Wyjazd na targi edukacyjne w celu zapoznania uczniów z ofertą szkół ponadgimnazjalnych

Preorientacja zawodowa:

• Warsztaty z doradcą zawodowym PPP w Słupsku
        • Udział w targach edukacyjnych w Główczycach, prezentacje szkół ponadgimnazjalnych

Wycieczki, wyjazdy,  turystyczno – rekreacyjne

• Wycieczka do Koszalina  „manufaktura słodyczy”, sala zabaw „Bingo Bongo” (kl. 0-II)
        • Wycieczka do Poznania (kl. III-IV)
        • Wycieczka objazdowa: Poznań, Kotlina Kłodzka, Góry Sowie, Góry Stołowe, Skalne Miasto w Czechach (kl. VI-VII oraz II-III Gim.)

Inne działania na rzecz edukacji i wychowania

• Wyjazd do egzotycznego  ZOO w Tuchlinie na Kaszubach (kl. I-III, IV- VII i II-III Gim.)
        • Wyjazd  do Łapalic i zwiedzanie „zagrody kaszubskiej” w sercu Kaszub   (kl. I-IV)
        • Wyjazd do Swołowa – do „Krainy w kratę”   (kl. I-V)
        • Wycieczka do  Ergo Areny w Trójmieście oraz zajęcia edukacyjne w Instytucie Oceanografii w Helu (kl. VII-VIII oraz II Gim.)
        • Warsztaty w Pracowni Ceramicznej w Słupsku (kl. VII i II-III Gim.)

Działania szkoły w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki

• Spektakle profilaktyczne Teatru Kurtyna z Krakowa

-  „Tu rządzi kot” (kl. I-III)

- „Niebezpieczna sieć”(kl. IV-VII oraz II-IIIg)