Serdecznie dziękujemy wszystkim za nieocenioną pomoc.
Galeria zdjęć:
Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2020/2021 zakończony!
W 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII oraz pożegnanie uczniów klas VIII.
Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. W ciągu trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać i pamiętać i codziennym przygotowywaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na relaks i odpoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz spotkania z rówieśnikami i wakacyjne wyjazdy.
Absolwenci szkoły oraz klasa trzecia w czasie uroczystej akademii odebrali świadectwa z rąk p. dyrektor Doroty Sibińskiej, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe. Młodzież pożegnała się ze szkołą a trzecioklasiści zakończyli etap edukacji wczesnoszkolnej.
Klasy III i VIII wystąpiły we wspólnie przygotowanym występie artystycznym: starsi recytowali, młodsi śpiewali. Za występ odpowiedzialni byli:p. Łukasz Stolarski, p. Magdalena Grzenkowicz, p. Laura Żydyk.
Przepiękną dekorację wykonała p. Lidia Zielińska
Wielu uczniów za całoroczną, wytężoną pracę otrzymało nagrody książkowe i rzeczowe. Oto oni:
Klasa I: Miłosz Osowski, Zofia Rutkowska,Jakub Sienkiewicz, Ksawery Juśkiewicz,
Wych.: mgr Marlena Świtoń
Klasa II: Nina Gryglewicz, Amelia Zych, Mariusz Bubka,
Wych.: mgr Ewa Osowska
Klasa III: Maja Hoffmann, Wiktoria Gola, Zuzanna Sienkiewicz, Lena Gola, Radosław Konkol,
Wych.: mgr Laura Żydyk
Klasa IV: Martyna Stasiak, Szymon Gazda,
Wych.: mgr Mariusz Szczepocki
Klasa V: Marisa Kachel- ( przec. 5,6)otrzymała stypendium Wójta Gminy Główczyce - osobiście wręczono przez P. Wójt Gminy Danutę May.
Wych.: mgr Lidia Zielińska
Klasa VI: Wiktoria Ściubeł,
Wych.: mgr Renata Mazur
Klasa VII: Marcel Jarząb,Natasza Fijałkowska,Dominik Wasielewski, Stanisław Szafałowicz-Bąk,
Wych.: mgr Aleksandra Zamęcka.
Klasa VIII: Bolesława Butko,
Wych.: mgr Łukasz Stolarski
Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych i leniwych wakacji!!!
Dnia 24 czerwca dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy 1 uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Runowa. Temat przewodni imprezy – Kraina zabawy z "Myszką Mini". Dzieci wspólnie z Myszką Minie poznały wspaniały świat zabawy. Program został przygotowany z myślą o najmłodszych uczestnikach, podczas którego dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji, wspólnie bawiły się na dmuchanym zamku i dużym placu zabaw. Po skończonej zabawie dzieci zjadły smaczną kiełbaskę.
Dnia 23 czerwca w środę , odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego dla dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego. Dzieci przedstawiły króciutki występ artystyczny, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami i upominkami. Dziesięcioro spośród dzieci z Oddziału Przedszkolnego pożegnało się ze swoją panią, by we wrześniu rozpocząć naukę w pierwszej klasie. Sześcioro dzieci z Punktu Przedszkolnego także pożegna swoją panią i przejdzie do „zerówki”.
18.czerwca 2021 r. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wyjazdu do Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku na spektakl pt. „Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek” Spektakl wyreżyserowany na podstawie książki Justyny Bednarek: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)". Wartością poznawczą tego spektaklu była spora dawka ciekawych, acz nieoczywistych kwestii z otaczającej rzeczywistości, np.: skąd się biorą prądy morskie; jak jest zbudowana łapa kota; nie tylko jak, ale także którędy i dlaczego skarpetki opuszczają swoje pary i odchodzą z domu? Wszystkie omówione po krótce aspekty, ubarwiają przedstawienie i co ważniejsze – wzbogacają słownictwo, uczą posługiwać się metaforą oraz pobudzają i uwrażliwiają dziecięcą wyobraźnię.
Dnia 20.06.21r. odbył się ostatni w tym roku szkolnym rajd rowerowy. Trasa w którą wyruszyliśmy jest wszystkim doskonale znana, więc bardzo sprawnie pokonaliśmy 23 km. Z Żelkowa do Czrnego Młyna, Bukową i cel naszego rajdu Gardna Wielka. Warunki atmosferyczne były trudne, przede wszystkim upał (32 C), jednak daliśmy radę. Krótki odpoczynek nad jeziorem ...i dalej w drogę.
Nasi dzielni rowerzyści: Gracjan Ferber, Tomasz Dylewski, Łukasz Siniarski,Mateusz Hirth,Maciej Jakubaszek, Sebastian Januszewski.
Do zobaczenia na trasie we wrześniu. Opiekunowie : p. Laura Żydyk,p. Ireneusz Dąbrowski
Od wieków, czas przesilenia letniego jest postrzegany jako okres wyjątkowy i magiczny. Do dziś obfituje on w różnego typu obrzędy i zwyczaje. Na Kaszubach znajdziemy całe ich bogactwo. Jednym z nich jest Sobótka. Uczniowie uczący się języka kaszubskiego w sobotę 19.06.2021 r. mieli okazję poznać kaszubskie zwyczaje sobótkowe: wianki, poszukiwanie kwiatu paproci, skoki przez „ognisko”, zabawa przy kaszubskiej muzyce. Nie zabrakło też pieczonych kiełbasek, lodów oraz nagród dla każdego.
Zabawa była doskonała !
Kontynuując poznawanie piękna Kaszub w dniu 12 czerwca b.r. pod opieką p. dyr. Doroty Sibińskiej, p. Natalii Gawęda, p. Renaty Mazur i p. Lidii Zielińskiej uczniowie uczący się języka kaszubskiego ponownie wybrali się na wycieczkę po najbliższej nam okolicy – do Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie.
Jest to gotycki zamek krzyżacki z XIV i XV wieku będący początkowo siedzibą prokuratora krzyżackiego, a następnie własność książąt pomorskich
W najstarszym, północnym skrzydle Zamku w Bytowie, tak zwanym Domu Zakonnym, mieści się Muzeum Zachodniokaszubskie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wystawy etnograficznej, która prezentuje kulturę materialną Kaszubów Bytowskich. Są tu eksponaty dotyczące rolnictwa, rybołówstwa, pszczelarstwa, itp. Interesujące były sale, w których można podziwiać eksponaty dotyczące rzemiosła w dawnych czasach. Kolejne wystawy wzbudziły zainteresowanie miłośników historii, ponieważ nawiązują do czasów krzyżackich i panowania Gryfitów na tych ziemiach. Można tam zwiedzić refektarz, komnatę prokuratora, kaplicę, dormitorium i Salę Gryfitów. Interesująca jest również Sala Portretowa, w której odbywają się cykliczne koncerty “Muzyka na Zamku”.
Następnie udaliśmy się nad Jezioro Jeleń (kaszb. Jezoro Jeléń lub Gëlink). Jest to wytopiskowe jezioro położone na Pojezierzu Bytowskim, gdzie mogliśmy odpocząć na świeżym powietrzu i skorzystać z siłowni zewnętrznej.
Wrażeń dużo …. Czekamy na koleją wycieczkę …
W dniu 10.06.2021r., uczniowie klas I-IV odwiedzili gospodarstwo edukacyjne " Sołtysówka" w miejscowości Łapalice. Wizyta w tym gospodarstwie to cykl wycieczek po Kaszubach w ramach języka kaszubskiego. Dzieci były pod opieką wychowawców: p. Marleny Śitoń, p.Ewy Osowskiej, p.Laury Żydyk,p. Mariusza Szczepockiego.
Program wycieczki:
Na koniec programu uczniowie otrzymali słoiczek z dżemem truskawkowym i MEDAL FARMERA. We wrześniu jedziemy do Łapalic na ŚWIĘTO ZIEMNIAKA.
Wycieczka była bardzo atrakcyjna.
Powered by aSc EduPage