• BohaterON 2023-24

BohaterON. Włącz historię!

BohaterON – Włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
            W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny do projektu przystąpili uczniowie naszej Szkoły z klas IV-VIII. Głównym celem inicjatywy jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego za sprawą przeprowadzonych lekcji tematycznych.
            W ramach projektu wszystkie klasy uczestniczyły w zajęciach z zakresu edukacji historyczno – patriotycznej na temat Powstania Warszawskiego. Podstawą scenariuszy były: przedstawienie, opowiadania, kilkuminutowe animacje dostosowane do wieku u

• TYDZIEŃ Z PATRONEM SZKOŁY W KLASACH I-VIII

W tym roku Tydzień Patrona świętowaliśmy pod hasłem: Na straganie - warzywa i owoce

Zaplanowano:

8.01. (poniedziałek) - prezentacja i rozwieszenie prac plastycznych inspirowanych dowolnym utworem J. Brzechwy

9.01. (wtorek) - wszyscy przychodzimy do szkoły przebrani za warzywka, stroje mogą być symboliczne, na lekcjach robimy odniesienia do strojów i wartości odżywczych warzyw i owoców oraz, oczywiście, wiersz Brzechwy Na straganie

• TYDZIEŃ Z PATRONEM SZKOŁY W PRZEDSZKOLU

Tydzień związany z PATRONEM SZKOŁY przebiegł pod hasłem " Zdrowo i kolorowo". Pozwolił wychowawczyniom przybliżyć wiedzę o warzywach oraz twórczość Jana Brzechwy poprzez przedstawienie teatrzyku pt. " Na straganie". Wśród wielu ciekawych zajęć znalazła się okazja do zrobienia przepysznych smooti warzywno - owocowych i ich degustację. To był wspaniały tydzień z Brzechwą!

• KOCHANI, PRZYJACIELE ŻELKÓW!

KOCHANI, PRZYJACIELE ŻELKÓW! - Obrazek 1

Mamy do Was ogromną prośbę, która może sprawić, że nasz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy będzie mógł rozwijać się jeszcze bardziej!
            W trakcie rozliczeń podatkowych możecie przekazać 1,5% swojego podatku na rzecz Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo. Wasze wsparcie pomoże nam
        • JASEŁKA SZKOLNE'23

Dnia 22.12.23 w naszej szkole odbyły się jak co roku Jasełka szkolne 2023. Tegoroczne zostały przygotowane przez kl. IV wspomaganą uczniami z kl. V oraz chórem reprezentowanym przez uczennice z kl. III. Oprawą muzyczną zajęła się Pani M. Grzenkowicz, a przepiękną dekorację wykonała P. L. Żydyk. Po występie rozstrzygnięty został konkurs bożonarodzeniowy na najpiękniejszą kartkę i stroik świąteczny. Za Jasełka i konkurs odpowiedzialna była P. E. Żydyk.

• JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

W magicznej scenerii, przebrane za gwiazdki przedszkolaki ,zaprezentowały występ pt. " Opowieść gwiazdki".

Jasełka w wykonaniu maluszków obejrzeli zaproszeni goście: rodzice oraz dyr.szkoły.

Były wierszyki, kolędy oraz świąteczne tańce. " Biedronki" stanęły na wysokości zadania i wzorowo odegrały swoje role.

• WIZYTA PANA LEŚNICZEGO

Tuż przed świętami grupę przedszkolaków "Biedronki" odwiedził pan podleśniczy Jarosław, który opowiedział dzieciom o swojej pracy, o zwierzętach żyjących w lasach. Dzieci miały możliwość zadawać pytania, a było ich wiele...Pan Jarosław przyniósł ze sobą eksponaty : poroża zwierząt , które oczywiście można było dotknąć. Na koniec spotkania dzieci wręczyły podziękowanie i dyplom. To była bardzo ciekawa wizyta, dziękujemy!

• KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Dnia 14 grudnia 23 r. gościliśmy zespół muzyczny „ FUCUS” Folk Music Group, wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w języku kaszubskim i polskim. Dzieci mogły też towarzyszyć wykonawcom podczas śpiewu , grając na instrumentach perkusyjnych i typowo kaszubskich. Na koniec uczniowie złożyli wykonawcom serdeczne życzenia z okazji świąt ,ale także z okazji 20-lecia pracy artystycznej na ręce Pana Rafała Rompcy. Pani Lidia Zielińska koordynator spotkania, wykonała przepiękną kartę okolicznościową z życzeniami i stroik świąteczny, jako podziękowanie za piękny występ i uhonorowanie jubileuszu w pracy.

• TENISOWE ZMAGANIA PAR

W minioną niedzielę w sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelkowie rozbrzmiewały dźwięki tenisowych piłeczek podczas I Wojewódzkiego Turnieju Par w Tenisie Stołowym. W rywalizacji udział wzięło 10 zespołów, a emocje sięgały zenitu.
            Ostateczni triumfatorzy, Tomasz Pankiewicz i Arkadiu
        • LATARNIK CUP 2023

Niedziela, 17 grudnia, była dniem sportowych zmagań naszej najstarszej drużyny Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo!
            Wzięliśmy udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej LATARNIK CUP 2023 w roczniku 2011 i młodsi, który odbył się na hali sportowej w Choczewie. Mimo niedyspozycji spowo
        • BURSZYN CUP 2023

W minioną sobotę 9 grudnia, ekipa Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo wzięła udział w emocjonującym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Juniorów BURSZTYN CUP 2023 w kategorii wiekowej 2012 i młodsi, który miał miejsce na hali sportowej w Jezierzycach. Mimo zaciętej rywalizacji, nasza d

Poniedziałek 29.04.2024