• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2023 r. w 105 rocznicę odzyskania niepodległości odbył się w naszej szkole apel upamiętniający to wydarzenie. Motywem przewodnim apelu były hasła: WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ. Dzieci zaprezentowały wiersze o w/w tematyce, scenkę historyczną oraz kodeks młodego patrioty. Całość przeplatana był pieśniami patriotycznymi.

• ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY - Obrazek 1

Dnia 19 listopada 2023 roku Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo przy ZSP w Żelkowie organizuje XXVI Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego.
            Do rywalizacji zapraszamy zawodników amatorsko uprawiających tenis stołowy, jak również zawodników uczestniczących w rozgrywkach ligowych. Podczas za
        • JESIENNE ZMAGANIA LIGOWE

Wczoraj na boisku orlik w Damnicy odbył się czwarty turniej rundy jesiennej Słupskiej Ligi Okręgowej Juniora F1. Nasz zespół, Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo," stanął do rywalizacji z innymi drużynami, w tym Graszem Dwumiasto, GKS Linia, KS Damnica oraz Latarnikiem Choczewo.
        • RZĄDOWY PROGRAM KLUB 2023

RZĄDOWY PROGRAM KLUB 2023 - Obrazek 1

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo
            ma nowe stroje dla wszystkich swoich utalentowanych zawodników i zawodniczek w kategorii Juniora F, dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Rządowego Programu Klub!
            Dzięki tej hojnej inwestycji możemy teraz dumną drużyną "Żelków" w
        • DOBRA DRUŻYNA PZU

DOBRA DRUŻYNA PZU - Obrazek 1

Z radością informujemy, że nasz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo kontynuuje rozwijanie projektu "Dobra Drużyna PZU"! Dzięki wsparciu PZU, zakupiliśmy zestawy dodatkowych strojów sportowych dla wszystkich naszych utalentowanych zawodników Juniora D i E.
            Dzięki nowym strojom nasi zawo
        • SKO JUNIOR D1

W niedzielę, 29 października, nasza drużyna, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo, stanęła do wyjazdowego meczu w ramach Słupskiej Ligi Okręgowej Juniora D1. Naszym przeciwnikiem był zespół Karola Pęplino. Walka była nie tylko z drużyną gospodarzy, ale także z błotnistym boiskiem, które u
        • WYJAZDOWE MECZ JUNIORA D

W niedzielę 22 października nasza drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo stanęła do rywalizacji z drużyną Latarnika Choczewo w ramach Słupskiej Ligi Okręgowej Juniora D1.
            Mecz rozgrywany był na boisku w Choczewie i dostarczył nam mnóstwo emocji i niezapomnianych chwil. Nasi
        • WYCIECZKA DO KAMIENICKIEGO MŁYNA

Dnia 28 października 2023r., uczniowie klas I-III byli na wycieczce w ramach języka kaszubskiego, pod opieką pań: Marleny Świtoń, Lidii Zielińskiej i Laury Żydyk.

Celem wycieczki była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym " Pod lipą" u Państwa Sabiny i Andrzeja Krefta, w miejscowości Kamienicki Młyn ,położonej na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Gościnę zaczęliśmy od wspólnego drugiego śniadania przy herbatce,soku, drożdżówce i chlebku ze swojskim smalcem z kiszonym ogórkiem( kaszubską NUTELLĄ).

• DZIEŃ DYNI

27 PAŹDZIERNIKA 2023 r.,uczniowie klas I-III uczestniczyli w DNIU DYNI. Aby podkreślić atmosferę nietypowego święta, dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo. Tego typu święta pozwalają na przekazanie dzieciom wiedzy nt. wartości odżywczych ,zawartości minerałów i witamin jakie posiada dynia, poznanie różnych jej gatunków i zastosowania w kuchni jako przepyszne warzywo. Oprócz tego chętni uczniowie wzięli udział w międzyklasowym konkursie plastycznym pt. " Najpiękniejsza dynia". Na piątkowym apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrodę pocieszenia.

• PROFILAKTYKA

W piątek, 20 października, uczniowie klas VI-VIII pod opieką p. Ewy Żydyk i p. Lidii Zielińskiej wzięli udział w warsztatach profilaktyczno-edukacyjnych, które poprowadził Przemysław Kaca. Towarzyszył mu słupski raper EndRiu, który zaprezentował swoją twórczość na scenie Gminnego Ośrodka Kultury.

• DEN'23

Dnia 13.10. 20 z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia, która składała się z dwóch części. Pierwsza część miała charakter oficjalny. Natomiast druga część była bardziej humorystyczna.

Uczniowie klasy IV, III oraz V zaprezentowali, w sposób pełen humoru, wrażenia po pierwszym miesiącu nauki z punktu widzenia uczniów, pracowników obsługi oraz nauczycieli.

Poniedziałek 29.04.2024

• Nazwa szkoły