• CYRK WESOŁY MAX

• 27 października 22r. do naszej szkoły zawitali artyści z cyrku Wesoły Max”.

W godzinnym programie artyści przedstawili:

• Ekwelibrystykę,
            • Żonglerkę na wesoło,
            • Pokaz ogni,
            • Popisy komiczne,
            • Konkursy cyrkowe dla dzieci.

Bawiliśmy się wspaniale.

• ŚWIĘTO DYNI

• Dynia tu ,dynia tam, dynia krąży tu i tam!”

Słowami tej właśnie rymowanki dzieci  z Oddziału Przedszkolnego w Żelkowie rozpoczęły pod opieką Pani wychowawczyni Justyny Setnej wielkie „ŚWIĘTO DYNI”. Tego dnia, każdy przedszkolak przyniósł dynię, co pozwoliło stworzyć w sali wspaniałą dekorację. Rodzice zadbali, aby dzieci były odpowiednio ubrane: kolor pomarańczowy i dyniowe stroje zawitały do przedszkola.

Nie obyło się bez licznych zabaw integracyjnych. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach plastycznych, w których w roli głównej wystąpiła oczywiście dynia. Wśród atrakcji jakie czekały na dzieci były konkurencje sportowe: turlanie dyni po wyznaczonej trasie, slalom z dynią.

Było wiele niezapomnianych wrażeń, co zostało utrwalone na zdjęciach.

• ZAPRASZAMY

• Dnia 20 listopada 2022 roku Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo przy ZSP w Żelkowie organizuje XVII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego. Do rywalizacji zapraszamy zawodników amatorsko uprawiających tenis stołowy, jak również zawodników uczestniczących w rozgrywkach ligowych. Podczas zawodów prowadzona będzie klasyfikacja w  3 grupach: amatorzy, ligowcy i płeć piękna.
            System rozgrywek uzależniony będzie od liczby graczy. Organizator zastrzega sobie prawo rozstawienia pingpongistów. Każdy z trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach otrzyma dyplom i puchar.
            Zwycięscy w poszczególnych kategorii zagrają o puchar prezesa LUKS "Żelki" Żelkowo.
            Wpisowe - 15zł
            Kontakt - 508229512
            Turniej rozpoczyna się o godzinie 12:00 w sali gimnastycznej przy ZSP Żelkowo.
            Organizator: Stefan Terefeńko - koordynator sekcji tenisa stołowego przy Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym "Żelki" Żelkowo.
        • REPREZENTANT POLSKI ODWIEDZIŁ NASZĄ SZKOŁE

• Wczoraj naszą szkołę odwiedził wspaniały gość, był nim Pan Emil Kożuchowski Reprezentant Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Pan Emil wspólnie z uczniami klasy III i IV wziął udział w zajęciach piłki ręcznej. Było to niesamowity przeżycie dla naszych podopiecznych, którzy nie kryli ogromnego zachwytu. Nie mogło zabraknąć również czasu na autografy. Dziękujemy Panu Emilowy za wizytę w naszej szkole, dzięki niej z jeszcze większym zapałem trenujemy i Gramy w Ręczną. Warto podkreślić, że jest to kolejna wielka postać świata sportu, która odwiedziła naszą małą szkołę z Żelkowa.
        • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - PIERWSZA PIŁKA

• W niedzielę 30 października na hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej "Pierwsza Piłka". W zawodach udział wzięły dwie drużyny Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo. Turniej był świetną okazją do tego, by każdy z naszych najmłodszych Żelek miał możliwość sprawdzić się w rywalizacji z innymi drużynami. Podczas zawodów nie liczono bramek ani nie prowadzono klasyfikacji końcowej, każdy był zwycięzcom. Turniej miał charakter charytatywny, na którym zbierano karmę dla psów i kotów ze schroniska. Dziękujemy Prezesowi Andrzejowi Staszewskiemu za zaproszenie i stworzenie kolejnej okazji do gry małym piłkarzom.

Zawody rozgrywane były w podziale na dwie grupy:

Rocznik 2015:
            SOS Salos Słupsk,
            KS Potęgowo,
            LUKS "Żelki" Żelkowo,
            KS Grasz Dwumiasto Ustka,
            UKS GAP Bruskowo Wielkie.

Rocznik 2016:
            KS Potęgowo,
            LUKS "Żelki" Żelkowo,
            KS Grasz Dwumiasto Ustka,
            UKS GAP Bruskowo Wielkie.

Skład LUKS "Żelki" Żelkowo:
            Natan Górecki
            Monika Bogdan