• DZIEŃ DZIECKA W KLASACH IV-VIII

• Z okazji Dnia Dziecka klasy IV-VIII pod opieką wychowawców i p..Doroty Śmietany-Bołwako wybrali się do pobliskiego nam Słupska , aby przeżyć ten dzień w bardzo ciekawy sposób. W programie było mnóstwo atrakcji, m.in. Zwiedzanie Ratusza, QUEST SZLAKIEM SŁUPSKIEGO STREET-ARTU.

„Słupsk książęce miasto, przez które Słupia płynie, ale czy wiecie, że również street-artem słynie? Murale i niedźwiadki w mieście dobrze znane, chętnie są zarówno przez mieszkańców jak i turystów podziwiane. Zabrano nas na szlak, byśmy sztuki ulicznej poznali smak…”

Na koniec uczestniczyliśmy w musicalu - KONCERCIE - NAZYWAM SIĘ … „POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI”. CZY MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT?

Było to imponujące widowisko z elementami dobrego humoru. W Musicalu - KONCERCIE - zostały poruszone również wartości edukacyjno-profilaktyczne z uwzględnieniem aspektu tolerancji.

Było wspaniale!

• DZIEŃ DZIECKA W KLASACH I-III

• W tym roku szkolnym Dzień Dziecka uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej  im. Jana Brzechwy w Żelkowie, spędzili dość pracowicie.Wraz z P. dyr. Dorotą Sibińską i wychowawczyniami: P. Justyną Setny (kl. I), P. Laurą Żydyk (kl. II) i P. Marleną Świtoń ( kl. III ) mieli okazję wziąć udział w warsztatach ceramicznych jako prezent w Dniu Dziecka. Warsztaty odbyły się na prywatnej posesji Państwa Alicji i Michaela Strasburgów w Choćmirowie.

Dzieci dowiedziały się o całym procesie powstawania wyrobów ceramicznych. W końcu osobiście mogły przystąpić do pracy, tworząc przepiękne przedmioty podyktowane wyobraźnią. Praca odbywała się pod okiem Pani Alicji służącej  pomocą i wszelkim wsparciem.

Po ciężkiej pracy wszyscy zjedliśmy kiełbaskę z grilla. Nie zabrakło podziękowań dla Pani Strasburg. Uczniowie w podziękowaniu wręczyli jej kwiaty i statuetkę oraz własnoręcznie przygotowane przez siebie laurki.

Taki Dzień Dziecka uczniowie będą długo wspominać, ponieważ uznały tę wizytę za jedną z najciekawszych i najwspanialszych dni.

Serdecznie dziękujemy Państwu A i M. Strasburgom za gościnę , wielkie serce i szczodrość, ponieważ dzieci skorzystały z warsztatów nieodpłatnie.

• DZIEŃ DZIECKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM I GRUPIE BIEDRONEK

• Dzień Dziecka , to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. To dzień pełen radości, uśmiechów i zabawy. Czasem pojawiają się niespodzianki...W Naszym Przedszkolu tego dnia  nie zabrakło również atrakcji. Wizyta Pani Wójt  z postaciami Disneya, pyszne lody oraz piknik na trawce.

To był wspaniały dzień. Utrwaliliśmy go na fotkach poniżej.

• KONKURS ORTOGRAFICZNY KLASA III

• 30 MAJA 2023 r. w Szkole Podstawowej w Pobłociu odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny klas III.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Miłosz Osowski, Jakub Sienkiewicz, Marcel Stasiak.

Do konkursu, uczniów przygotowywała wychowawczyni p. Marlena Świtoń.

Uczniowie wytrwale rozwiązywali krzyżówki, labirynty słowne, uzupełnianki i rebusy ortograficzne. Nasza drużyna dzielnie zmierzyła się z zadaniami konkursowymi  i w rezultacie zajęła I miejsce.

GRATULUJEMY!