• TRZYMAMY KCIUKI

• Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń” – Eleanor Roosevelt
            Dziękujemy Maju za sumienność, pracowitość i wiele sportowych emocji, a zarazem życzymy samych sukcesów w nowym klubie.
        • GRASZ CUP Z UDZIAŁEM ŻELKÓW

• W sobotę 2 września drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo wzięła udział w turnieju piłki nożnej dzieci Grasz Cup.
            Zawody rozgrywane były na boisku w Pęplinie, a udział w nich wzięło 8 zespołów składających się z zawodników i zawodniczek urodzonych w roczniku 2015/2016.
            Grano systemem każdy z każdym na  2 boiskach, każdy zespół rozegrał 7 spotkań, z których każde trwało 10 minut.
            W trakcie zawodów nie liczyły się wyniki i punkty, najważniejsza była możliwość wspólnej rywalizacji w duchu Fair Play.
            Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy naszym kochanym rodzicom za doping oraz organizatorom za zaproszenie na świetnie przygotowaną imprezę.

Skład LUKS "Żelki" Żelkowo:
            Lena Zamęcka
            Oliwier Hliwski
            Dawid Góralski
            Filip Balik
            Julian Powideł
            Iga Bołwako
            Aleksander Gola
            Trenerzy:
            Marcin Hliwski
        • DOWOZY W ROKU SZKOLNYM 2023/24

• Dowozy uczniów z poszczególnych miejscowości:

Lipno- 7.50

Drzeżewo- 7.55

Będziechowo- 8.00

Choćmirówko- 7.40

Choćmirowo- 7.45

Żoruchowo- 7.50

Zgojewo- 8.05

• ŻELKOWY JUNIOR D1 ZAINAUGUROWAŁ NOWY SEZON

• W sobotę 2 września drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo rozegrała swój pierwszy mecz rundy jesiennej w ramach Słupskiej Ligi Okręgowej Juniora D1. W meczu wyjazdowym przeciwnikiem Żelków była ekipa Pogoni Lębork 2:6.

Skład LUKS "Żelki" Żelkowo:
            Sebastian Graczyk
            Stanisław Ratyński
            Alan Słomski
            Oliwier Pieniak
            Ksawery Juśkiewicz
            Eryk Salomon
            Maja Ornowska
            Emilia Kuras
            Olivier Salomon
            Błażej Balik
            Mariusz Barbuto
            Paweł Książkiewicz
            Zuzanna Sienkiewicz
            Jakub Sienkiewicz

Trenerzy:
            Maciej Stolarski
            Arkadiusz Wasielewski

Udział w rozgrywkach nie byłby możliwy bez wsparcia:
            Gmina Główczyce
            Usługi Transportowe Michał Łyczek
            Ferroli Poland Sp. z o.o.
            Effect Team Słupsk
            Adrian Kasina Studio Filmowe
            DachEl Sławomir Hliwski
            Krężel Sp. z o.o.
            Eka Trans
            Dziękujemy!!!
        • CZAS START - POMÓŻCIE NAM ZDOBYĆ WSPANIAŁY SPRZĘT DLA NASZEJ SZKOŁY

• Od 1 września 2023 wystartowała II edycja projektu Firmy Lidl "Szkoły Pełne Talentów", którego ambasadorami są Anna i Robert Lewandowscy i trwać będzie do 5 listopada 2023 roku.
            Oczywiście do udziału w projekcie po raz drugi melduje się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelkowie - Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy.
            Zadanie jest bardzo proste, za każde wydane 50 zł w sieci handlowej Lidl otrzymają Państwo kupon tzw. "Talenciak", który możecie Państwo przekazać naszej szkole, natomiast my będziemy zbierać te punkty i wymieniać na wspaniały sprzęt, z którego korzystać będą Państwa dzieci.

Sposoby na przekazanie kuponu naszej szkole:
            - wrzucenie do puszki znajdującej się przy wejściu do szkoły;
            - przesłanie zdjęcia kuponu z kodem w prywatnej wiadomości na konto Facebook Żelki Żelkowo lub Łukasz Stolarski;
            - przekazanie kuponu, skanując kod QR lub wprowadzając numer kuponu poprzez stronę lidl.pl/szkoly- wybierając naszą szkołę (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelkowie - Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy).