• WYCIECZKA DO GDYNI

• Gdynia, kaszub. Gdiniô

W sobotę 30.09.2023 r. grupa uczniów uczących się języka kaszubskiego z klas IV-VIII, pod opieką Pań: Laury Żydyk, Aleksandry Zamęckiej i Lidii Zielińskiej po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybrała się na wycieczkę do Gdyni. Miasta, którego historia liczy niecałe 100 lat, które z  małej gbursko-rybackiej wioski przeistoczyło się w piękne portowe miasto. Miasto, które od czasów przedwojennych jest dumą Rzeczypospolitej. Gdynia zachwyca unikalną architekturą i szczególnym położeniem

W programie naszej wycieczki było: Akwarium Gdyńskie, Muzeum Marynarki Wojennej i cumujący przy nabrzeżu najsłynniejszy polski żaglowiec - Dar Pomorza, spacer Skwerem Kościuszki.

- Akwarium Gdyńskie - ogród zoologiczny prezentujący faunę i florę związaną ze środowiskami wodnym i wodno-lądowym; gatunki zwierząt wodnych z całego świata, a także przekazujący wiedzę o środowisku wodnym.

- Muzeum Marynarki Wojennej – muzeum, które zgromadziło eksponaty związane z Marynarką Wojenną Rzeczypospolitej Polskiej i które  upowszechnia oraz popularyzuje historię Marynarki Wojennej RP.

- Dar Pomorza -  trzymasztowy żaglowiec szkolny zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1982 zacumowany w Gdyni jako statek-muzeum. Zwiedzanie umożliwiło nam poznanie historii statku, jego wyposażenia, pomieszczeń mieszkalnych praktykantów, załogi stałej oraz komendanta.

Było super!!! Czekamy na następne wycieczki.

• WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

• Dnia 27.09.23r. przedszkolaki odwiedził ciekawy gość. Była to Pani Magda, mama Elizki, która jest RATOWNIKIEM MEDYCZNYM. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z zawodem oraz wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy oraz brać udział w ćwiczeniach praktycznych. oprócz tego , dzieci utrwaliły numery alarmowe. Zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna, sprawiła ,że przedszkolaki poczuły się "małymi ratownikami". Na koniec spotkania, dzieci podziękowały Pani Ratownik za wizytę.

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• W ostatnim tygodniu września dzieci z grup przedszkolnych spotkały się z PANEM POLICJANTEM, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady poruszania sie po drogach. Przypomniał numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania z osobą obcą. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy zachowywać się na drodze i w najblizszym otoczeniu.

• ZAPRASZAMY

• Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki" Żelkowo serdecznie zaprasza do udziału w IV Edycji Turnieju Piłki Nożnej "ŻELKI CUP 2023".
            Turniej rozgrywany będzie na pięknej hali widowiskowo-sportowej w Główczycach:
            25 listopad - rocznik 2011 i młodsi
            26 listopad - rocznik 2015 i młodsi

BRAK WPISOWEGO!

Nagrody: Każdy drużyna otrzyma pamiątkowy puchar, każdy zawodnik/zawodniczka otrzyma pamiątkowy medal, przewidziano również nagrody indywidualne i rzeczowe.
            Termin zgłoszeń: do 11 listopada - liczba miejsc ograniczona
            O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
            Kontakt:
            Łukasz Stolarski
            Tel: 790670340
            E-mail: zelki.zelkowo@pomorski-zpn.pl

Patronatem Honorowym imprezę objęli:
            Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie
            Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego