• Nadanie imienia szkole

• 19 października 2018 r. odbyła się uroczystość nadania imienia Jana Brzechwy naszej szkole.

W imprezie uczestniczyła cała społeczność szkoły oraz zaproszeni goście, w tym starosta słupski Zdzisław Kołodziejski, starszy wizytator Renata Kulik ze słupskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Gdańsku, wójt Gminy Główczyce Teresa Florkowska, radni, byli dyrektorzy szkoły w Żelkowie, dawni jej absolwenci, emerytowani nauczyciele, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Przewodniczący Rady Gminy Główczyce Michał Matkowski odczytał uchwałę nadającą szkole imię i wręczył pamiątkowy grawer. Tablicę upamiętniającą nadanie imienia odsłoniła para najmłodszych uczniów – Martyna Stasiak i Szymon Gazda, a poświęcił ksiądz Andrzej Straszewski.

Po życzeniach i podziękowaniach goście zostali zaproszeni na występ artystyczny przygotowany w oparciu o twórczość patrona. Na scenie pojawiły się kolorowe postaci z wierszy Brzechwy, którym przewodził pan Kleks. Były się również utwory ukazujące Jana Brzechwę jako poetę – satyryka, tworzącego również dla dorosłych. Na koniec wszyscy goście udali się na zwiedzanie Brzechwolandii - krainy bogatej w wykonane przez uczniów prace plastyczne związane z wierszami patrona, ciekawe wydania książek Brzechwy, pamiątki , o które wzbogaciła się szkoła, przygotowując uroczystość miedzy innymi rękopisy kilku wierszy oraz list z gratulacjami od pani Krystyny Brzechwy- córki patrona.