Zawody rozgrywane były na boisku w Pobłociu.
Zespół prowadzony przez trenerów Ireneusza Panka i Sławomira Hliwskiego, na tle starszych kolegów i koleżanek wypadł bardzo dobrze.
Galeria zdjęć:
Dnia 2 czerwca 2021 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego razem z uczniami z klas1-3 pojechały na projekcję filmu animowanego pt.: „Skąd się biorą sny” do multikina w Słupsku.
Cele i założenia programowe wycieczki to:
- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna)
- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu,
-integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,
-poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie – multikino w Słupsku
Dzień Dziecka na sportowo pod hasłem: Wyrabiamy zdrowe nawyki sportowe
Data : 1.06.2021 r.
Osoby odpowiedzialne: Joanna Kalista, Justyna Setna, Ireneusz Dąbrowski
Cele :
* rozwijanie sprawności ruchowej;
* kształtowanie postawy prozdrowotnej ;
* kształtowanie pozytywnych cech charakteru;
* wdrażanie do współdziałania i współżycia w grupie
* wdrażanie do czynnego wypoczynku;
* propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci;
* promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku;
* integracja dzieci przedszkolnych;
* wdrażanie do bezpiecznego wykonywania zaplanowanych zadań sportowych;
Przybory: hula hop, szarfy, woreczki, pachołki, obręcze, medale.
Przebieg:
Gimnastyka dobra sprawa, dla nas wszystkich to zabawa.
Ręce w górę, w przód i w bok, skłon do przodu, w górę skok.
Ref.: Głowa, ramiona, kolana, pięty, kolana, pięty, kolana, pięty.
Głowa, ramiona, kolana, pięty, oczy, uszy, usta, nos.
Nowa galeria DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 5 została dodana do albumu fotograficznego
· Zapoznanie się z prezentacją pt. „ Prawidłowe odżywianie się dzieci w wieku szkolnym”,
11.25-12.50:
· Przejście klas I-II na stołówkę w celu wykonania sałatki owocowej: przygotowanie produktów, przydzielenie zadań, omówienie wartości odżywczych owoców, i przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego i bezpieczeństwa,
· Klasy III-IV przygotowują i wykonują „ Surówkę warzywną”: podział klas na grupy, omówienie etapów wykonania surówki z omówieniem korzyści dla organizmu spożywania surówek, przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego i bezpieczeństwa podczas pracy,
· Prace porządkowe w salach i degustacja.
6. 13.00-13.45
Klasa IV pozostaje w sali nr.6- gry i zabawy z wychowawcą,
Klasa I pozostaje na stołówce-składanie i malowanie domku z tektury poprzedzone pogadanka " Moje miejsce w rodzinie”,
Klasa II , 14,składanie i malowanie domku z tektury poprzedzone rozmową kierowaną „ Moja rodzina i ja”,
Klasa III, sala 13, uczniowie wykonują to samo co klasa II.
- Degustacja lodów,
- Niespodzianka- wizyta Myszki Miki i Mini
- 13.45-odjazd do domu
OPIEKUNOWIE:
Klasa I- Marlena Świtoń
Klasa II-Ewa Osowska
Klasa III-Laura Żydyk
Klasa IV- Mariusz Szczepocki
W minioną niedzielę najstarszy zespół Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo rozegrała swój kolejny mecz w ramach Słupskiej Klasy Okręgowej Juniora D1. Tym razem drużynie z Żelkowa w meczu wyjazdowym przyszło mierzyć się z ekipą Jantarii Pobłocie. W spotkaniu pomiędzy dwoma zespołami z terenu gminy Główczyce ostatecznie lepszą okazała się drużyna Żelków Żelkowo 8:0 (3:0).
Skład LUKS "Żelki" Żelkowo:
Piotr Potyński
Michał Vlig
Marcel Jarząb
Wiktor Juśkiewicz
Igor Szyposzyński
Oliwier Salomon
Nataniel Salomon
Maciej Jakubaszek
Przemysław Albrecht
Nikola Szyposzyńska
Patrycja Cyra
Milena Janowska
Filip Włodarczyk
Jakub Tyrek
Radosław Ciemniak
Trenerzy:
Łukasz Stolarski
Sławomir Hliwski
Galeria zdjęć:
W dniach 25-27 maja wszyscy uczniowie klasy ósmej naszej szkoły przystąpili do egzaminów kończących naukę w szkole podstawowej. We wtorek, 25.05., mierzyli się z językiem polskim, w środę czekał ich sprawdzian z matematyki, a ostatniego dnia – z języka obcego. W tym roku szkolnym nauka i przygotowanie do egzaminów odbywały się w bardzo trudnych, pandemicznych warunkach. Mimo to nasi uczniowie pojawiali się każdego dnia rano w szkole pełni wiary i optymizmu.
Uczniowie klas IV – VII uczący się języka kaszubskiego wzięli udział w warsztatach malowania na szkle, a uczniowie z klas I-III w warsztatach decoupage.
"Kaszubi malowali wyłącznie tylko to, co im odpowiadało, a inspiracje, często postacie świętych, zaczerpywali z drzeworytu ludowego. Całe jednak malarstwo kaszubskie polegało na radosnym uwidacznianiu ornamentyki".
Podczas warsztatów dzieci zostały zapoznane z techniką malowania na szkle specjalnymi farbami do szkła. Uczniowie najpierw "przenieśli" projekt na szybę, aby ostatecznie wypełnić kontury odpowiednimi kolorami z zastosowaniem farb. Malowanie nie było łatwym zadaniem, a najtrudniejszym etapem było konturowanie. Obrazy zostały oprawione w antyramy i będą stanowiły piękną ozdobę na ścianach w domach uczniów. Natomiast uczniowie klas młodszych po zapoznaniu się z metodą ozdabiania przedmiotów drewnianych: zwaną decoupage, ozdobiły drewniane szpatułki pięknymi wzorami haftu kaszubskiego , nanosząc( naklejając specjalnym klejem) na drewnianą szpatułkę wydarte elementy z serwetki, tworząc niepowtarzalne kompozycje. Następnie po wyschnięciu szpatułka została zapakowana w celafon i związana wstążeczką. Był to prezent z okazji Dnia Matki.
Dzień Świętego Patryka
17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji przygotowałam stolik z ciekawymi pracami uczniów klasy III SP oraz plakatami Leprikona. Klasa I wykonała papierową dekoracje na hol. Przeprowadziłam lekcje kulturowe we wszystkich klasach młodszych. Ponadto klasa I zaprezentowała się również w masce Leprikona, najbardziej znanego skrzata Irlandii.
Konkurs wielkanocny
W kwietniu 2021r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w języku angielskim w szkolnym konkursie recytatorskim o tematyce wielkanocnej zorganizowanym przez nauczycieli języka angielskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pobłociu. Nasi uczniowie spisali się na medal ponieważ zgłosiło się aż 8 chętnych. Konkurs odbył się zdalnie.
I miejsce: Maja Hoffman - klasa III
Mariusz Bubka- klasa II
II miejsce: Zuzanna Sienkiewicz- klasa III
Radosław Konkol- klasa III
III miejsce: Maciej Jakubaszek- klasa V
wyróżnienia: Wiktoria - klasa III
Lena Gola-klasa III
Jakub Sienkiewicz-klasa I
Wszyscy otrzymali upominki za udział i zajęte miejsca oraz wyróżnienia. Dziękuję wszystkim chętnym, zachęcam resztę uczniów do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Wszystkim uczestnikom gratuluję!
Dzień Europejski
Dnia 9 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europejski.
W klasach 0,I, II i III przeprowadziłam lekcję kulturową. Zaprezentowałam prezentację multimedialną, z której każda grupa zapoznała się z głównymi symbolami UE oraz krajami należącymi do Unii Europejskiej.
Oddział przedszkolny zaprezentował Syriusza, maskotkę UE na tle różnych krajów, klasa I wykonała mapę Unii Europejskiej, klasa III wykonała mapki wybranych krajów UE. Prace uczniów można obejrzeć na górnym holu szkoły.
Aleksandra Zamęcka
Kontynuując poznawanie piękna Kaszub w dniu 22 maja b.r. pod opieką p. dyr. Doroty Sibińskiej, p. Natalii Gawęda i p. Lidii Zielińskiej uczniowie uczący się języka kaszubskiego wybrali się na wycieczkę po najbliższej nam okolicy.
Pierwszym punktem naszej wycieczki było Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego - Osada Latarników
Instytucja mieści się w odbudowanym Domu Latarnika w Czołpinie. Ekspozycja stała Muzeum niezwykle obrazowo i multimedialnie prezentuje historię latarnictwa, a także bogactwo przyrodniczo-kulturowe Wybrzeża Słowińskiego. Muzeum korzysta z najnowszych technologii informatycznych, takich jak Virtual Reality (VR), hologram, film 3D, podłoga interaktywna.
Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Wsi Słowińskiej (kaszb. Mùzeum Słowińsczi Wsë).
Powstało ono z myślą o ratowaniu kultury Słowińców - małej, odizolowanej od wpływów zewnętrznych grupy ludności kaszubskiej. Na dziesięciu wystawach stałych prezentowane jest życie dawnych mieszkańców wsi od przełomu XIX i XX w. do połowy XX w. Można tu obejrzeć wnętrza domostw i zabudowań gospodarskich, a także poznać codzienne zajęcia ówczesnej społeczności rybackiej.
Pory roku jak dawniej wyznaczają tu rytm uprawy ogrodów, wykaszania łąk i zabiegów inwentarskich wokół koni, kóz i owiec. Odwiedzając to muzeum ma się wrażenie, że czas stanął w miejscu.
Następnie udaliśmy się do Rowów (kaszb. Rowë), spacer nad morze, lody … i powrót….
Czekamy na kolejną wycieczkę.
22 maja 2021 r. grupa rowerzystów z klas IV-VIII ,pokonała trasę Żelkowo- Bukowa-Gardna Wielka-Stojcino-Żelkowo. Przejechaliśmy 32 km. Brawa dla wszystkich uczestników,ponieważ warunki atmosferyczne były pod koniec rajdu niesprzyjające.Deszcz nie przeszkodził jednak w ukończeniu trasy.
Powered by aSc EduPage