Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach.
Galeria zdjęć:
„Przygotujemy lepszy świat”-to program edukacyjny dla klas 1-3 szkół podstawowych, którego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety. Udział w towarzyszącym programowi konkursie daje najaktywniejszym szkołom i klasom możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród. Zaczęliśmy w październiku, program zakończył się 31 marca 2021 r.
Partnerem merytorycznym akcji jest ProVeg – znana w Polsce i na świecie międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz budowania świadomości żywieniowej. Jej głównym celem jest zaangażowanie w podnoszenie świadomości na temat tego, jak dietą możemy wpływać na zdrowie, środowisko, dobrostan zwierząt i sprawiedliwość żywieniową.
Celem akcji jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od dzieciństwa. Dzięki programowi szkolnemu w angażujący i atrakcyjny sposób dzieci odkryją, jak pyszne i łatwe w przygotowaniu mogą być zdrowe dania oraz dowiedzą się, dlaczego jest to tak ważne zarówno dla ich zdrowia, jak i dla środowiska.
Młodzi „rewolucjoniści” nie tylko edukują się w ramach lekcji, ale otrzymują również rewolucyjne wyzwania do realizacji w wolnym czasie – zarówno wspólnie w szkole, jak i samodzielnie w domu. Będą mogły przygotować rewolucyjne posiłki z warzyw i kasz, które są zdrową alternatywą dla tradycyjnej bułki z szynką, prowadzić rozmowy z najbliższymi, rodziną i przyjaciółmi, na temat diety i środowiska, czy też zająć się uprawą roślin jadalnych.
Mamy nadzieję,że cele programu zostały osiągnięte.
Do programu zgłosiły się 673 szkoły, punkty zdobyło 385 szkół.
NASZA SZKOŁA UPLASOWAŁA SIĘ NA VI miejscu w POLSCE.
Serdeczne podziękowania należą się tym rodzicom ,którzy z ogromną pomysłowością i zaangażowaniem razem z dziećmi gotowali zdrowe potrawy.
Brawo!!!
Nowa galeria WIELKANOC INSPIROWANA HAFTEM KASZUBSKIM została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria WIELKANOCNE INSPIRACJE została dodana do albumu fotograficznego
10 marca ,dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z uczniami z klas 1-3 miały pojechać do Słupskiego Teatru Lalki "Tęcza" na spektakl pt. „Niesamowite przygody, niesamowitych skarpetek”. Niestety w ostatniej chwili dostaliśmy wiadomość, że aktorzy się rozchorowali i dla naszego bezpieczeństwa zamykają teatr. W zamian za nieudany wyjazd dzieci miały w ten dzień zapewniony seans w „zerówkowym kinie” i to z popcornem :)
“Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno!
Ciebie już żegnamy i Wiosnę witamy!”
W poniedziałek, 22 marca z tym okrzykiem na ustach dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego wraz ze swoimi paniami przywitały Wiosnę.
Przygotowania do tego dnia trwały już od piątku, wtedy to dzieci pod okiem opiekunek przygotowały kolorową Marzannę i dekoracje niezbędne do tradycyjnego już przemarszu z zimową Panną wokół terenu szkoły.
Barwnym korowodem maszerowaliśmy w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o Wiośnie i głośno krzyczały:
Hip hip - Wiosna!
Hip hip Wiosna !
Hip hip Wiosna ! Wiosna ! Wiosna!
Dzieci uzbrojone były także w kolorowe skarpetki, których święto obchodziliśmy w niedzielę, a związana jest z kampanią edukacyjno - informacyjną zwracającą uwagę na problemy ludzi z zespołem Downa. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Po spacerze przekazaliśmy Marzannę panu Zenkowi, naszemu palaczowi, który dokona tradycyjnego spalenia naszej kukły. Wszędzie wkoło zrobiło się jakoś bardziej zielono, słońce zaczęło świecić mocniej więc postanowiliśmy pobawić się na placu zabaw.
Trzymamy kciuki, aby starania dzieci sprawiły, że Wiosna zawita do nas na dobre.
Zajęcia gimnastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej, pozwalają one na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują własne trudności i wzmacniają wiarę we własne możliwości. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci ćwiczyły z paskami bibuły.
Na zewnątrz robi się coraz cieplej. Miejmy nadzieję, że pogoda pozwoli nam na zdecydowanie częstsze aktywności na świeżym powietrzu. Przedszkolaki cieszą się z możliwości codziennych wyjść na podwórko, zwłaszcza na plac zabaw. Oto zdjęcia z kreatywnych zabaw z dzisiejszego dnia.
Dnia 20 marca drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo uczestniczyła w VI turnieju piłki nożnej dzieci ku czci patrona miasta Słupska Błogosławionego Bronisława Kostkowskiego. Zawody rozgrywane były na hali sportowej przy ulicy Niedziałkowskiego w Słupsku, a udział w nich wzięło 6 ekip złożonych z zawodników i zawodniczek z rocznika 2011-2013:
Salos Słupsk I, Salos Słupsk II, LUKS "Żelki" Żelkowo, Wybrzeże Objazda, GAP Bruskowo Wielkie, Grasz Dwumiasto.
Podczas rozgrywek nie była prowadzona klasyfikacja, liczyła się dobra zabawa i rywalizacja w duchu Fair Play.
Dziękujemy organizatorom-przyjaciołom z Salos Słupsk za zaproszenie i wspaniałą zabawę.
Skład LUKS "Żelki" Żelkowo:
Nina Gryglewicz
Zuzanna Sienkiewicz
Martyna Stasiak
Kacper Śniegulski
Filip Adamiak
Jakub Rusinek
Jakub Sienkiewicz
Hubert Jarczyński
Trenerzy:
Maciej Stolarski
Sławomir Hliwski
Galeria zdjęć:
W związku obchodzonym 1 marca „Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych" uczniowie naszej szkoły - klasy IV - VIII podczas lekcji historii uczestniczyli w żywej lekcji poprowadzonej przez pracownika Izby Pamięci IPN z Warszawy p. Wojciecha Popiela. Tematem zajęć byli Żołnierze Wyklęci i ich losy w latach 1944 – 1947: Witold Pilecki, Danuta Siedzikówna i inni.
Podczas zajęć uczniowie poznali ważne dla powojennej historii i losów Żołnierzy Niezłomnych miejsce – kamienicę przy ul. Strzeleckiej 8 w Warszawie. To tam byli przetrzymywani i torturowani, a następnie skazywani na śmierć bohaterowie II wojny światowej. Dziś to miejsce przypomina nam o tamtych strasznych i tragicznych chwilach. Nie zapomnijmy o tych, którzy w powojennej Polsce oddali życie za wolną Ojczyznę.
WYKLĘCI ODZYSKUJĄ GŁOS
6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Święto ma na celu zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem.
W Polsce z tej okazji organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej. W naszej szkole również obchodziliśmy to święto.
Pani Aleksandra Zamęcka przez cały tydzień zachęcała dzieci do zabaw logopedycznych . Włączyła uczniów klasy III do czytania wierszy Jana Brzechwy “ZOO” uczniom z oddziału przedszkolnego.
Uczniowie przebrani byli za postaci z wiersza. Ponadto pokazaliśmy jak ryczy lew , jak zachowuje się małpka oraz wspólnie zaśpiewaliśmy “Kaczkę dziwaczkę”.
Na koniec uczniowie z oddziału przedszkolnego wykonali Słonika- zabawkę dmuchawkę. Zabawka służy do usprawniania aparatu oddechowego poprzez wydłużanie oddechu i regulacji jego siły.
Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy odbył się również konkurs. Zadaniem uczniów klasy I, II oraz III było uzupełnienie zdań głoskami , które sprawiają ogromny problem wśród dzieci: [l] i [r]. Wygrała osoba, która nie zrobiła żadnego błędu oraz najładniej przeczytała zdania.
W klasie I zwycięzcą został : Jakub Sienkiewicz.
W klasie II : Nina Gryglewicz,
w klasie III : Maja Hoffmann.
Zwycięzcy otrzymali zabawki logopedyczne a uczestnicy drobne upominki.
Brawa dla uczniów biorących udział w zabawach , zwycięzców oraz uczestników konkursu.
Zapraszamy za rok!!
Prezentujemy najstarszą z naszych drużyn, która już niedługo przystąpi do rozgrywek ligowych.
Jeśli chcesz do nas dołączyć - ZAPRASZAMY!
Powered by aSc EduPage