• ŻYWA LEKCJA HISTORII

• 10 marca 2023 r. uczniowie naszej Szkoły (klasy 0-VIII) uczestniczyli w zajęciach edukacyjno – historycznych z cyklu „Żywa Lekcja Historii”. To cudowna podróż przez wieki służąca zaznajomieniu uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią, uzbrojeniem . Uczniowie poznali epokę Średniowiecza słuchając opowieści, przymierzając stroje i uzbrojenie charakterystyczne dla epoki oraz byli pasowani na rycerzy i strzelali z kuszy. Całe wyposażenie, które jest wykorzystywane to repliki sprzętów z danej epoki. W trakcie „Żywej Lekcji Historii” uczniowie mieli okazję bawiąc się uczyć i zdobyć wiedzę historyczną.

Zajęcia poprowadził p. Krzysztof Górecki -Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”.

• DZIEŃ MĘŻCZYZNY W ZERÓWCE

• 10 marca w " zerówce" dzieci  z wielką radością świętowały DZIEŃ CHŁOPAKA(MĘŻCZYZNY). Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia,podarowały im świetne prezenty. Wspólna zabawa przy muzyce to coś, co lubimy i co sprawia wszystkim przyjemność oraz wiele radości. To wspaniałe ,że dzieci pamiętają o takich dniach i z radością potrafią nawzajem się obdarować nie tylko drobnym prezentem ,ale też uśmiechem i miłym słowem.

• SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

• Dnia 8 marca w sali sportowej w Stowięcinie odbył się Gminny turniej siatkówki dziewcząt klas VII-VIII. Nasz zespół w składzie: Klaudia Antonkiewicz, Martyna Stasiak, Julia Szumna, Milena Janowska, Natalia Wojtczyk, Maja Rogowska, Patrycja Cyra, Joanna Pyśniak, Agnieszka Ciemniak,Gabriela Jaszek, ostatecznie uplasował się na III miejscu.
            Gratulujemy!
        • KOLEJNE ZMAGANIA HALOWE ŻELKÓW

• Dnia 11 marca najstarsza drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo uczestniczył w halowym turnieju piłki nożnej "KS Potęgowo Football Cup". Zawody rozgrywane były na hali sportowej w Potęgowie, a udział w nich wzięło 7 zespołów składających się z zawodników urodzonych w roku 2011/12. W turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz drużyna pamiątkowy puchar. Ponadto nasz zawodnik Stanisław Jachym wybrany został najlepszym zawodnikiem w drużynie. Głównym założeniem była przede wszystkim dobra zabawa oraz zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska.
            Ogromne brawa dla zespołu z Żelkowa za bardzo dobry występ.
            Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie i gratulujemy wspaniale przygotowanego turnieju.
            Podziękowania również należą się Pani Katarzynie Jachym za wspaniałą relację zdjęciową z turnieju.
            Skład LUKS "Żelki" Żelkowo:
            Olivier Salomon
            Maja Hoffmann
            Oliwier Pieniak
            Illia Bilonoh
            Sebastian Graczyk
            Filip Adamiak
            Stanisław Jachym
            Stanisław Ratyński
            Eryk Salomon
            Adam Batura
            Trener:
            Maciej Stolarski
        • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

•  8 marca chłopcy z zerówki, złożyli   życzenia swoim koleżankom Tradycyjnie zaśpiewali  uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne niespodzianki. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi: w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym  przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

• KS POTĘGOWO FOOTBALL CUP

• Dnia 5 marca zespół Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo uczestniczył w halowym turnieju piłki nożnej "KS Potęgowo Football Cup". Zawody rozgrywane były na hali sportowej w Potęgowie, a udział w nich wzięło 7 zespołów składających się z zawodników urodzonych w roku 2015/16. Grano systemem każdy z każdym na dwóch boiskach, mecz i rewanż, dzięki czemu mali adepci futbolu mieli mnóstwo grania. W turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz drużyna pamiątkowy puchar. Ponadto Nasz zawodnik Filip Balik wybrany został najlepszym zawodnikiem w drużynie. Głównym założeniem była przede wszystkim dobra zabawa oraz zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska.
            Ogromne brawa należą się naszym słodkim zawodniczkom i zawodnikom z Żelkowa, za wspaniały występ.

Skład LUKS "Żelki" Żelkowo:
            Tobiasz Rogowski
            Michał Zawodnik
            Filip Balik
            Dawid Góralski
            Hubert Kowalko
            Iga Bołwako
            Lena Zamęcka
            Eryk Urbański
            Oliwier Hliwski
            Trener:
            Marcin Hliwski
        • ZIELONY CERTYFIKAT PZPN DLA ŻELKI ŻELKOWO

• W dniu wczorajszym podczas zebrania przedstawicieli PZPN z klubami z naszego województwa, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski przekazał na ręce prezesa Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo Łukasza Stolarskiego oraz dyrektora sportowego Sławomira Hliwskiego Zielony Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, który potwierdza jakość szkolenia realizowanego przez nasz klub.
            Niezmiernie miło było nam usłyszeć tak ciepłe słowa na temat naszej działalności od Trenera Łukasza Godlewskiego - koordynatora Zielonej Certyfikacji PZPN.
            Jesteśmy małym klubem z bardzo małej miejscowości, ale wielcy sercem i duchem do ciągłego rozwoju i stwarzania możliwości naszym podopiecznym.