• OTWP - Młodzież Zapobiega Pożarom

• 30.03.2024 21:55
        • Dnia 23 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach miało miejsce wydarzenie niezwykle ważne dla lokalnej społeczności – gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Inicjatywę zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Główczycach, zaciekle walczącą o poprawę świadomości pożarowej wśród młodych ludzi.
          Szkołę z Żelkowa reprezentowali Nina Gryglewicz, Dawid Kowalski i Lena Ściubeł z klasy V, aktywnie uczestniczący w zajęciach Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przy LUKS "Żelki" Żelkowo. Pierwsza część turnieju polegała na rozwiązaniu testu wiedzy, po czym najlepsi uczestnicy stanęli przed zadaniem odpowiadania na pytania otwarte.
          Ogromną radość przyniosły nam wyniki tego konkursu, gdyż Nina Gryglewicz zdobyła II miejsce, a tuż za nią, na III pozycji, znalazła się Lena Ściubeł. Ich sukces nie tylko przynosi dumę dla szkoły, ale również podkreśla wagę edukacji pożarowej i zaangażowania młodzieży w ten istotny obszar.
          Gratulujemy naszym uczniom nie tylko osiągnięcia dobrych wyników, ale także zaangażowania i świadomości, jaką przynoszą do życia codziennego. Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach za zorganizowanie tego konkursu, który przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa naszej społeczności.
        • Relacja z XXVII Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego!

• 30.03.2024 21:49
        • Wspaniała atmosfera sportowej rywalizacji ogarnęła salę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelkowie w dniu 17 marca, gdyż właśnie wtedy miało miejsce jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sportowych - XXVII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego!
          Do zmagań stanęło imponujące grono 32 tenisistów i tenisistek, którzy podzieleni zostali na trzy kategorie: amatorów, ligowców oraz juniorów. Na 6 stołach, pełnych emocji i pasji, rozegrane zostały pojedynki, które wzbudziły zachwyt wśród obserwatorów.
          Ostateczna klasyfikacja turnieju prezentuje się następująco:
           Kategoria Amatorów:
          I miejsce: Mariusz Wenta
          II miejsce: Stanisław Syldatk
          III miejsce: Piotr Brzozowski
           Kategoria Ligowców:
          I miejsce: Michał Brieger
          II miejsce: Jan Pawlicki
          III miejsce: Arkadiusz Ptaszkowski
           Kategoria Juniorów:
          I miejsce: Bartłomiej Augustyn
          II miejsce: Jarosław Rup
          III miejsce: Adam Kaczyński
          Organizatorem tego wspaniałego wydarzenia był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Żelki Żelkowo", a pieczę nad przebiegiem zawodów pełnił pan Stefan Terefeńko - koordynator sekcji tenisa stołowego. Turniej przebiegł w niesamowitej atmosferze fair play i sportowej rywalizacji.
          Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy oraz zwycięzcom za zasłużone triumfy!
          Nie możemy się już doczekać kolejnej edycji, która zapewne będzie równie ekscytująca i pełna pasji!
        • KONSULTACJE KADRY POMORZA

• 30.03.2024 21:45
        • Dnia 12 marca zawodnik Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo, Eryk Salomon, miał niepowtarzalną okazję uczestniczyć w konsultacjach selekcyjnych kadry Pomorskiego Związku Piłki Nożnej z rocznika 2012. Był to dla niego wyjątkowy moment, pełen emocji i wyzwań.
          W konsultacjach brało udział łącznie 21 utalentowanych chłopców z naszego województwa, z którymi Eryk miał okazję zmierzyć się na boisku. To nie tylko próba umiejętności, ale również wyraz determinacji i zaangażowania, które Eryk wykazał podczas każdej minuty treningu.
          Dla naszej drużyny udział naszego zawodnika w tak prestiżowych konsultacjach jest ogromnym powodem do dumy. To dowód na ciężką pracę, jaką wkładają zarówno Eryk, jak i trenerzy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo, aby rozwijać talent i pasję do piłki nożnej.
          Gratulujemy Erykowi udziału w konsultacjach i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy na boisku!
        • ZAJĘCIA POD OKIEM TRENERA PZPN

• 30.03.2024 21:42
        • Dnia 11 marca podczas treningów najstarszej grupy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo mieliśmy zaszczyt gościć trenera Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Jakuba Przybylskiego, w ramach zielonego certyfikatu PZPN. Jego obserwacje i wskazówki podczas zajęć były niezwykle cenne dla naszych szkoleniowców. Dzięki certyfikacji PZPN możemy zapewnić rodzicom, że nasza szkółka spełnia najwyższe standardy szkolenia i bezpieczeństwa. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i zaufanie!
        • TOWARZYSKIE GRANIE ŻELKÓW

• 30.03.2024 21:36
        • W niedzielę, 10 marca nasi młodzi zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Żelki" Żelkowo, pod wodzą trenerów Macieja Stolarskiego i Arkadiusza Wasielewskiego, rozegrali mecz towarzyski na własnym boisku z drużyną UKS GAP Bruskowo Wielkie. Spotkanie to było ważnym krokiem w przygotowaniach do zbliżających się zmagań w ramach Słupskiej Ligi Okręgowej Juniora D.
          Na boisku nie brakowało efektownych akcji i przepięknych bramek, które dostarczyły kibicom niezapomnianych chwil. Młodzi piłkarze "Żelek" pokazali nie tylko swoje umiejętności, ale również determinację i zespół, co zwiastuje obiecujący sezon.
          Żelki - Bruskowo Wielkie 3:4 (3:2)
          Skład LUKS "Żelki" Żelkowo:
          Olivier Salomon
          Illia Bilonoh
          Satnisław Jachym
          Jakub Urbański
          Eryk Salomon
          Stanisław Ratyński
          Alan Słomski
          Zuzanna Sienkiewicz
          Jakub Sienkiewicz
          Mariusz Barbuto
          Oliwier Pieniak
          Sebastian Graczyk
          Tymofii Pelypchuk
          Dziękujemy drużynie UKS GAP Bruskowo Wielkie za wspaniałe spotkanie i fair play na boisku.
          Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie ligowych zmagań, wierząc, że nasi zawodnicy zaskoczą nas kolejnymi sukcesami. Trzymamy kciuki za dalsze wysiłki drużyny!